Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
42 posty 9 komentarzy

Gowin odchodzi

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oświadczenie Gowina i jego odejście z Platformy.

Jarosław Gowin uciął wszystkie spekulacje na swój temat i ogłosił odejście z Platformy Obywatelskiej. “Doszedłem do granicy, za którą lojalność wobec partii stoi w sprzeczności z lojalnością wobec Polaków” – mówi nowy poseł niezrzeszony. To kolejny polityk, który nadwyrężą koalicję, a on sam twierdzi, że za nim pójdą inni.

Głównym powodem odejścia Gowina była reforma OFE, która jego zdaniem dobije system emerytalny znacząco obniżając wysokość emerytur. To jednak nie jest jedyny powód. Cała polityka Tuska kieruje się w kierunku socjaldemokracji, co nie podoba się prawej stronie PO, w tym także Gowinowi.

Były minister sprawiedliwości powiedział, że jedynym, co łączy PiS, PO i SLD, to chęć dobrania się do kasy podatników. Zaznaczył, że pomimo iż urzędujący Premierzy “zapowiadają podniesienie podatków, a i tak przewidywana przez nich dziura budżetowa na przyszły rok jest rekordowo wysoka”.

Oprócz spraw gospodarczych Gowina i Tuska dzieli wiele spraw światopoglądowych. Pomimo iż mówi, że nie chce zakładać partii, za kilka dni ma ruszyć w Polskę – tak jak podczas wyborów na szefa PO. Nie ma też zamiaru łączyć się z Przemysławem Wiplerem, czyli z Republikanami.

Ciekawe, jak potoczą się losy polityka, który wielokrotnie wszystkich zaskakiwał. Pomimo jego zapewnień najprawdopodobniejsze wydaje się to, że założy własną partię polityczną.

Na oryginalnej stronie znajduje się oświadczenie Gowina, jakie umieścił na swoim Kanale YT:

Autor: Marcin Woźniak

Źródło: Nowa11Era

KOMENTARZE

 • ;DD
  poco promować swoje jak można cudze ;D
 • @topstopjuve 17:22:24
  Naiwnych nie sieją. Wystarczy przeanalizować głosowania Gowina, a nie jego deklaracje. Służby, które założyły PO, uznały, że czas na zmianę szyldu - KLD nie istnieje, ale aferzyści z KLD zajmują bardzo wysokie miejscówki. W moim przekonaniu to taki Palikot2. Gowin - Palikot prawej strony!!! Zadanie: skanalizowanie niezadowolonych i podtrzymanie nierządu Tuska!!!!!
 • Gowin palikotem prawicy
  Gowin palikotem prawicy. Zauważyliście, że Gowin ogłosił odejście z PO nazajutrz po podkarpackiej masakrze piłą mechaniczną w wykonaniu PiS-u? Dziś media głównego nurtu mówią o Gowinie, a nie o Podkarpaciu. Moja hipoteza jest taka, że miał on przykryć zwycięstwo PiS-u, co łączy się z inną moją hipotezą, że Gowin ma w kolejnych wyborach do odegrania dla PO tę samą rolę, co Palikot przed dwoma laty - zebrać głosy niezadowolonych. Gowin jest więc czymś w rodzaju Palikota prawicy.
 • Gowin ma identyczną charyzmę, jak Palikot i Niesiołowski
  Gowin ma identyczną charyzmę, jak Palikot i Niesiołowski. Rychło w czas się obudził, jak Platforma tonie. Ale przez ostatnie 8 lat był w PO i siedzenie w jednej ławie z Palikotem wcale mu nie przeszkadzało. Dopiero teraz udaje, że nie jest takim samym socjalistą i libertynem, jak reszta byłych towarzyszy. No cóż, szczury już uciekają z tonącego okrętu, mam nadzieję, że i lemingi z niego uciekną. W sumie to też gryzonie.

  Temu twojemu "honorowemu z charakterem" nie przeszkadzało, gdy cała ta hołota z Tuskiem i Komorowskim na czele:
  1) pluła na groby ofiar Smoleńska
  2) wysługiwała się MAK-owi, Putinowi, Merkel, całej UE i wszystkim zewnętrznym wrogom Polski
  3) niszczyła gospodarkę
  4) zdeptała sprawiedliwość (a Gowin był wtedy... ministrem sprawiedliwości)
  5) atakowała i próbowała ośmieszyć Kościół
  6) gloryfikowała zdrajców i zwalczała patriotów
  7) propagowała zbydlęcenie obyczajów i libertynizm z cyklu "róbta, co chceta"
  8) zafundowała depopulację Polski przez POlitykę antyrodzinną oraz "eksport młodzieży na Zachód" (ponad 2 miliony młodych ludzi)
  9) broniła jak lew byłych komunistów oraz WSI
  10) zmonoPOlizowała media, umieszczając tam samych swoich POlitruków zwalczających opozycję metodami Josepha Goebbelsa
  11) zniszczyła polską armię i narodowe bezpieczeństwo
  12) doprowadziła do agonii wszystko, co cenne, w tym m.in. naukę, kulturę, szkolnictwo i służbę zdrowia.

  A czoło to ten twój Gowin ma nie "podniesione", tylko miedziane. I to od zawsze. Osobiście wolę nawet Palikota niż Gowina, bo ten pierwszy jest przynajmniej szczery.
 • @Kula Lis 19:17:14
  "Koryto z charakterem" - To nie honor a kalkulacja i wyrafinowanie. Każdy kto firmował to bagno dłużej niż trzy miesiące charakter ma spaczony.
 • @Kula Lis 19:20:40
  Pewne na 100%, że publiczna krytyka rządu Tuska przez Gowina jest jakąś zagrywką, pytanie tylko o co w tej grze chodzi. Co zyska Tusk będąc krytykowanym przez Gowina, a co zyskuje Gowin otrzymując 20% poparcia. Na partię Gowina zagłosują Ci, którzy maja dość PO ale do PiS-u nie są do końca przekonani lub się go boją z wiadomych względów. Czyli osłabią wynik PIS-u. Beton platformerski zagłosuje na PO. I mamy nową koalicję na kolejne 4 lata. Dziwna zagrywka.
 • ----------MĄŻ STANU
  http://www.youtube.com/watch?v=wPby5GNLGis
 • @
  Myślę, że połączy siły z republikanami i Wiplerem i może tym murzynem Godsonem...
 • Pobożny poseł Gowin odszedł do nowego zadania
  Szczęść Boże Naiwnym

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031